Aktualności‎ > ‎

Świętując wspólnie z bł. Franciszkiem Palau ;)

opublikowane: 13 lis 2015, 08:49 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki   [ zaktualizowane 25 sty 2017, 03:02 ]
    7 listopada obchodziliśmy w Kościele wspomnienie błogosławionego Franciszka Palau, założyciela zgromadzenia sióstr Karmelitanek Misjonarek Terezjanek. W tym dniu do sopockiego domu zgromadzenia byli zaproszeni wszyscy przyjaciele Karmelu, aby móc razem z siostrami świętować i spotkać się przy wspólnym stole. Jednak najważniejszym punktem programu była Eucharystia. Podczas kazania ksiądz podkreślił jedną z najistotniejszych cech bł. Franciszka - miłość do Kościoła. 
    
    

    Dla Franciszka Kościół był Oblubienicą, której piękno podkreślał na każdym kroku. Jego postawa uczy nas również dziś miłości i szacunku do Kościoła Świętego, mimo jego niedostatków. To my bowiem budujemy ten Kościół. Na zakończenie homilii kapłan zachęcał nas, byśmy nigdy nie dołączyli do grona ludzi "ujadających" na Kościół. 
    
    Po Mszy Św. wszyscy przybyli goście spotkali się w refektarzu, aby podzielić się tym, co mamy, aby skosztować smakołyków. Mogliśmy tu poczuć prawdziwą wspólnotę i doświadczyć przynależności do żywego Kościoła Chrystusa.
Monika (z MILPA)

Comments