Aktualności‎ > ‎

Spotkanie w Czernej - lipiec 2015

opublikowane: 24 paź 2015, 03:31 przez Ela Strach   [ zaktualizowane 24 paź 2015, 03:47 ]

Było fantastycznie :)

Niech żałują ci, którzy nie uczestniczyli. Razem ze Świętą Jubilatką, Teresą z Awili, pod hasłem "Dałeś mi ciało" medytowaliśmy i odkrywaliśmy dar cielesności. 

Na IX Karmelitańskim Spotkaniu Młodych, siostry i bracia w Karmelu, konsekrowani i świeccy, młodsi i starsi, przybyli z wszystkich zakątków Polski, "przetransportowawszy swe ciało", zaangażowali całych siebie w przygodę poznawania siebie, drugiego i Boga, radowania się tak po prostu obecnością, oraz dzielenia się wiarą, dialogu i adoracji. 

Zajęcia były różnorodne: konferencje, rozmowy, także te indywidualne, prezentacje, warsztaty... Wielu gości.. My też się dałyśmy we znaki, wspierając wachlarz atrakcji o warsztat radzenia sobie ze stresem. :) Nie wspominając o zwykłej siostrzanej obecności. 

Ciało, które jest darem od Boga, środkiem komunikacji z bliźnimi i z Bogiem, miejscem teologalnym, podobnie jak sposobem, by wyrazić samego siebie. Ciało jest też misją do zrealizowania tu i teraz. Pozwala nam okazać naszą miłość. Bóg też przyjął naturę ludzką... wcielając się. Nieprawdaż? A teraz... Chrystus ma twoje ręce, nogi, usta, serce...aby kochać.

Jeszcze parę nutek z audycji w Radiu Maryja... nutek hymnu Spotkania, oczywiście....i strona Spotkania :)  Spotkanie Młodych Karmelu Czerna 2015
Comments