Aktualności‎ > ‎

spotkanie MILPA

opublikowane: 26 lis 2011, 00:25 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki   [ zaktualizowane 29 lis 2011, 14:17 ]
Sopot, 25-XI-2011
 
Po raz kolejny, odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne młodych świeckich misjonarzy palautiańskich. Uwielbiłyśmy Pana śpiewem  i refleksją o Duchu Świętym, który dzisiaj nas posyła, byśmy głosili Chrystusa tam, gdzie idziemy, życiem, gestem, słowem...
 
Krótka konferencja na temat miłości i jej aspektu jednoczącego: autentyczna miłość ludzka to miejsce spotkania z Bogiem, gdzie Bóg wychodzi do nas i my do Boga. 
 

Droga do osiągnięcia prawdziwej miłości to włączenie się weń. Uczestniczymy w Bożej miłości na modlitwie. Prawdziwy i trwały dialog z Tym, który jest Miłością, pozwala nam w nim rosnąć. Także korzystanie owocne z sakramentów. Akty prawdziwej miłości, wyrzeczenie się czegoś przez wzgląd na drugiego, sprawiają że prawdziwa miłość zakwita w naszym życiu.

 
 
Ponieważ was kocha, stworzył was; ponieważ was kocha, odkupił was, i ponieważ was kocha, woła was po waszym imieniu, szuka was i umiera mistycznie za was każdego dnia na ołtarzu. I ta miłość która w Nim ma początek, i nie w was, jest powodem waszej nadziei. 
(O. Palau, List 88)
 
 
Oddzielony od świata, oddalony w klasztorze, zapytałem o moją ukochaną, szukałem jej. I kto by pomyślał. Szukałem jej w ascezie życia zakonnego, w postach, w ciszy, w ubóstwie; szukałem jej i ją znalazłem! Zobaczyłem moją ukochaną i połączyłem się z nią w wierze, nadziei i miłości. Jej obecność zaspokoiła mą namiętność i z nią byłem szczęśliwy, jej piękno mi wystarczało.
Bóg i bliźni, to znaczy Kościół katolicki, Eklezja, ukazała mi się piękna jak bóstwo. Okryta woalem tajemnicy i tylko się pozwalała widzieć w mrokach nocy, lecz nie były one tak gęste, by się nie odróżniło nieskończonych doskonałości, jakie ją upiększały i które ją czyniły nieskończenie miłą. Z nią znalazłem moje szczęście, byłem szczęśliwy.

(O. Palau, MR 1,3)

 
Zapraszamy na kolejne spotkanie już 13 grudnia, wtorek, o 17.00.