Aktualności‎ > ‎

Niezwykły Wielki Post

opublikowane: 5 mar 2014, 03:41 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki   [ zaktualizowane 5 mar 2014, 11:49 ]

Zaproszenie wielkopostne z benedyktyńskiego skarbca duchowości

Tego jeszcze nie było – Wielki Post z Ojcami Pustyni w prostej i krótkiej formie, jaka spodoba się każdemu (wystarczy poświęcić 3 minuty). Codziennie na portalu PSPO (o godz. 18.00) znajdziecie ciekawą grafikę i fragment z nauczania Ojców o praktykowaniu pokuty. Co ciekawe, całość zostanie podzielona na 3 grupy tematyczne dotyczące: postu, modlitwy i jałmużny.

Sięgając do źródeł duchowości benedyktyńskiej, pragną ukazać prawdziwe oblicze Wielkiego Postu jako czasu miłości i przebaczenia. Apoftegmaty (krótkie historie z życia mnichów) w prosty i jasny sposób wyjaśniają sprawy zawiłe. Stąd przekonanie, że taka forma najlepiej trafi do Was, a jednocześnie pobudzi do głębszej refleksji nad życiem i naszą obecnością w Kościele.

Życzymy Wam dużo wytrwałości na ten czas wyrzeczeń i przemiany życia. Oby każdy z Was osiągnął to, co sobie postanowił; ważne aby określić CEL naszego postępowania, a potem systematycznie, krok po kroku, zmierzać do jego osiągnięcia.                               Joachim Zelek OSB | kontakt@ps-po.plNiech więc każdy z nas wygląda świętej Paschy pełen duchowej radości i tęsknoty (RB 49).


Comments